Jakub Kosecki o krok od powrotu do ekstraklasy!

Wygląda na to, że będziemy świadkami kolejnego powrotu do PKO BP Ekstraklasy. Jakub Kosecki w połowie stycznia zakończył swoją przygodę z turecką ekipą Adana Demirspor. Ostatnie doniesienia sugerują, iż 30-latek jest bliski podpisania umowy z Cracovią. 

Najlepsze lata kariery Jakuba Koseckiego przypadają na okres gry w Legii. Podczas kampanii 2013/2013, ofensywny gracz strzelił 9 goli oraz zanotował 9 asyst w 25 ligowych potyczkach. W żadnym innym sezonie Jakub Kosecki nie miał takiego udziału przy bramkach swojej drużyny.

W sierpniu 2016 roku Kosecki na stałe opuścił polską ligę, przenosząc się do SV Sandhausen. Przygoda na zapleczu 2. Bundesligi nie była specjalnie udana. 30-latek strzelił dwa gole oraz zanotował trzy asysty w 20 spotkaniach i po roku pobytu w niemieckiej drużynie wrócił do ekstraklasy, podpisując kontrakt ze Śląskiem Wrocław.

Jakub Kosecki zostanie graczem Cracovii?

Po całkiem udanym sezonie 2017/2018, w którym Kosecki miał udział w dziewięciu ligowych bramkach Śląska, ofensywny gracz przeniósł się do Turcji, gdzie przebywał do połowy stycznia tego roku. Wtedy Jakub Kosecki rozwiązał kontrakt z zespołem i poszukiwał nowego wyzwania.

Ponownie pomocną dłoń wyciąga do Koseckiego polski klub. Tym razem jest to Cracovia. Jak informuje na Twitterze Janekx89, 30-latek jest bliski podpisania kontraktu z krakowskim zespołem.