Jakub Moder z asystą w starciu z Burnley! [WIDEO]

W ramach 1. kolejki Premier League, piłkarze Brighton rozegrali wyjazdowe starcie z Burnley. Spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Spory wpływ na wynik tego meczu miał Jakub Moder. Polak wszedł na murawę w drugiej części potyczki i chwilę później asystował przy golu na 1:1.

Nieznacznym faworytem tego starcia była ekipa Brighton, która w ubiegłej kampanii prezentowała atrakcyjniejszy futbol od swojego sobotniego rywala. Już w 2. minucie spotkania do siatki trafili jednak gospodarze. Na listę strzelców wpisał się defensor Burnley – James Tarkowski, który wykorzystał podanie Westwooda.

Asysta Jakuba Modera

Podopieczni Grahama Potttera bardzo długo pracowali nad wyrównującą bramką. Do siatki w 73. minucie trafił Neal Maupay, który wykorzystał podanie Jakuba Modera. Polak zameldował się na murawie zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej. Gracze Brighton poszli za ciosem, gdyż w 78. minucie mieliśmy 2:1 dla gości, a bramkę zdobył Mac Allister.

Ostatecznie trzy punkty padły łupem ekipy Pottera, która wywozi zwycięstwo z Turf Moor.