[AKTUALIZACJA] Jakub Świerczok opuszcza Gliwice. Zagra w Japonii!

W czerwcu Piast Gliwice zdecydował się na wykup Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgard. Ten ruch nie oznaczał jednak, iż 28-letni napastnik na pewno będzie reprezentować barwy śląskiego klubu w trakcie sezonu 2021/2022. Zainteresowanie Świerczokiem było dość spore. Według ostatnich doniesień mediów, uczestnik Euro 2020 znalazł nowy klub. Jakub Świerczok zagra w Nagoya Grampus. 

Po bardzo udanym sezonie 2020/2021, Piast Gliwice zdecydował się na wykup Świerczoka z bułgarskiego zespołu. Ruch ekipy z PKO BP Ekstraklasy był całkowicie zrozumiały. Świerczok strzelił 15 goli w 23 ligowych występach i tym samym załapał się do kadry na Euro 2020. Występ na mistrzostwach Europy mógł dodatkowo zwiększyć zainteresowanie 28-latkiem.

Świerczok opuszcza Gliwice

Tak też się stało. Początkowo media łączyły Jakuba Świerczoka z przenosinami do Zenita. Jak donosi jednak Szymon Janczyk z „Weszło”, Świerczok zagra w japońskiej ekipie Nagoya Grampus. Piast ma zarobić na tym transferze 2 miliony euro podstawy plus bonusy, natomiast 28-latek podpisze kontrakt do końca 2023 roku.

Informację o tym właśnie kierunku potwierdziła agencja Świerczoka.

[AKTUALIZACJA] 12:26

Japoński klub już potwierdził transfer.

Komentarze

komentarzy