Jan Vertonghen wybrał nowy klub?!

Jan Vertonghen

Wraz z finiszem rozgrywek 2019/2020, Jan Vertonghen zakończył swoją ośmioletnią przygodę z Tottenhamem. Belgijski defensor od pewnego czasu pozostaje bez klubu. Według ostatnich doniesień, 33-latek podjął już decyzję. Środkowy obrońca ma dołączyć do Benfiki! 

W kontekście kolejnego zespołu Vertonghena, media podawały wiele ekip. Przypuszczano, iż Belg przeniesie się do Włoch. Na przestrzeni ostatnich lat, niejednokrotnie byliśmy świadkami przeprowadzki piłkarzy z Premier League do Serie A. Wydawało się, że Jan Vertonghen podąży tą drogą. W szczególności, że zainteresowanie wykazywały takie drużyny, jak Roma, Inter czy Napoli.

Jan Vertonghen trafi do Benfiki?

Według doniesień „Evening Standard”, wyścig o zakontraktowanie obrońcy wygrywa Benfica. Portugalski klub jest przekonany, że Jan Vertonghen wkrótce złoży podpis pod umową. 33-latek miałby się związać z drużyną na trzy lata.

Sprawa przenosin Vertonghena do Benfiki jest na tyle zaawansowana, że już w czwartek Jan może przejść testy medyczne poprzedzające zakontraktowanie zawodnika.

Imponujący projekt

Sprowadzenie piłkarza pokroju Vertonghena będzie niezwykle dużym sukcesem Benfiki. Portugalski zespół najwidoczniej ma ogromne ambicje w kontekście sezonu 2020/2021. Warto bowiem pamiętać, że z tą ekipą łączy się Edinsona Cavaniego.

Urugwajski napastnik od pewnego czasu prowadzi rozmowy w sprawie umowy. Podobnie jak w przypadku Vertonghena, mowa o wolnym zawodniku.