Jedenastolatek zagrał w seniorskim zespole. Niesamowita historia w liberyjskiej piłce! [WIDEO]

Trudno nie odnieść wrażenia, iż z roku na rok są przekraczane pewne bariery w futbolu dotyczące wieku piłkarzy. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu w wielu ligach dziewiętnastolatek był traktowany przede wszystkim jako piłkarz, który ma czas na poważny futbol. Obecnie zawodnicy w takim wieku grają na najwyższym poziomie i często decydują o losach niezwykle ważnych spotkań. Wszelkie bariery przekroczono jednak w Liberii. Podczas spotkania pierwszego zespołu wystąpił bowiem… 11-latek.

Cały sytuacja miała miejsce na czwartym poziomie rozgrywkowym w Liberii. Zaledwie 11-letni Eric Marshall pojawił się na murawie podczas meczu Haifa FC – FC Gar’ou, reprezentując barwy tej drugiej ekipy.

Jak widać na załączonym materiale wideo, Eric Marshall zdołał popisać się ciekawymi piłkami, nie odstając w niektórych aspektach od zdecydowanie starszych kolegów.

Stanowisko klubu

Cała sytuacja wzbudziła oczywiście ogromne zainteresowanie na całym świecie. Liberyjski zespół zaznaczył, iż stara się zapewnić zawodnikowi całkowite bezpieczeństwo, zaznaczając jednak, iż Marshall znacząco przerasta piłkarsko swoich rówieśników, dlatego dostał tak zaskakującą szansę.

fot. https://twitter.com/WesleyKla

Komentarze

komentarzy