Jedni tracą, inni zyskują. Declan Rice wybrał reprezentację!

Wszelkiego rodzaju migracje oraz związki zawierane przez obywateli różnych krajów powodują, iż piłkarze w obecnych czasach często mają spore pole manewru odnośnie swojej gry w reprezentacji. Dotyczy to przede wszystkim młodych zawodników. Przed podobną decyzją stanął Declan Rice. Piłkarz West Hamu ujawnił w ostatnim czasie kraj, którego barwy będzie ubierać. 

Rice swoją przygodę z dorosłą piłką rozpoczął w sezonie 2016/2017. Wtedy bowiem, 20-latek po raz pierwszy pojawił się na boiskach Premier League. Podczas starcia z Burnley, Declan Rice przebywał na murawie zaledwie przez kilkadziesiąt sekund, dlatego dopiero następny sezon można uznać za prawdziwy start defensywnego piłkarza.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

W ubiegłorocznych rozgrywkach Declan występował znacznie częściej. Łącznie, zawodnik zaliczył 26 występów w lidze angielskiej. Pozycja Declana w West Hamie z pewnością uległa zmianie. Manuel Pellegrini coraz częściej przy wyborze jedenastki jako pierwszego wybiera właśnie Declana Rice’a. 20-latek w dwudziestu dwóch ostatnich meczach Premier League rozegrał pełne 90 minut.

Nic dziwnego, że Rice był zatem „łakomym kąskiem” dla dwóch selekcjonerów. Declan jeszcze nie tak dawno nie zdecydował bowiem ostatecznie o swojej grze w reprezentacji. Co prawda piłkarz miał już za sobą występy w kadrze U-19, U-21 Irlandii oraz w trzech towarzyskich spotkaniach tego kraju, jednakże nadal Rice mógł zmienić swój wybór odnośnie występów.

Ostatecznie to nie w kadrze prowadzonej przez Micka McCarthy’ego będzie występować 20-latek. Declan Rice poinformował o wyborze reprezentacji. Zawodnik „Młotów” będzie grać w ekipie „Synów Albionu” – Odbyłem rozmowę telefoniczną z McCarthym oraz Southgate’em i poinformowałem ich o swojej decyzji. Złożyłem również pisemny wniosek do FIFA o przeniesienie mojej rejestracji międzynarodowej z Irlandii do Anglii – skomentował Rice.

Pewne miejsce w składzie kosztem sukcesów?

Patrząc na decyzję zawodnika, można wysnuć pewne wnioski. Z pewnością w grze dla Anglii, Declan Rice ma większe szanse na reprezentacyjne sukcesy. Trzeba jednak pamiętać, że o miejsce w kadrze prowadzonej przez Southgate’a jest o wiele trudniej. Przy dobrych występach w West Hamie, 20-latek miał praktycznie zagwarantowaną wyjściową jedenastkę w reprezentacji Irlandii.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy