Jesse Lingard trafi do ligowego rywala?

Wydaje się, że przygoda Lingarda w Manchesterze United dobiega końca. Angielski zawodnik zaczyna odgrywać marginalną rolę w zespole. Wszystko za sprawą transferu Bruno Fernandesa. Portugalczyk w barwach „Czerwonych Diabłów” spisuje się świetnie, więc Ole Gunnar Solskjaer nie ma podstaw, by wprowadzać Lingarda kosztem nowego gracza. Do jakiego klubu może zatem trafić Jesse? W grę wchodzą m.in. ligowi rywale.

Spoglądając na liczbę rozegranych spotkań przez Lingarda, 27-latek nie powinien specjalnie narzekać. Jesse ma bowiem na swoim koncie już 20 meczów w tym sezonie Premier League. Warto jednak zaznaczyć, że większość występów to wejścia z ławki. Tuż przed zawieszeniem rozgrywek, Jesse Lingard stracił nawet rolę rezerwowego, nie łapiąc się do osiemnastek meczowych w trzech z czterech ostatnich spotkań.

Obecna umowa Lingarda obowiązuje do końca sezonu 2020/2021. Co prawda Manchester United ma prawo przedłużyć kontrakt o kolejne dwanaście miesięcy, jednakże zarząd nie będzie mieć podstaw, by taki krok wykonać. W związku z tym, całkiem realną i rozsądną opcją wydaje się sprzedaż zawodnika.

Już jakiś czas temu, włoskie media sugerowały, iż Jesse Lingard może trafić do Serie A. Kilku graczy z Premier League odżyło na boiskach Półwyspu Apenińskiego, więc w przypadku Lingarda mogło być podobnie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jak informuje „The Athletic”, Jesse ma także szansę zostać w ojczyźnie. Transfer 27-latka może bowiem poważnie rozważać… Arsenal. „Kanonierzy” będą potrzebowali wzmocnienia na pozycję Lingarda, jeżeli Dani Ceballos wróci do Realu Madryt.

Zarząd „Czerwonych Diabłów” nie powinien robić większych problemów przy transferze piłkarza do ligowego rywala. Żądania zespołu z Old Trafford również nie będą wygórowane.

Komentarze

komentarzy