Jest jeszcze szansa na występ Arkadiusza Milika w starciu z Anglią?!

Coraz gorzej wygląda sytuacja reprezentacji Polski w kontekście starcia z Anglią na Wembley. Pod dużym znakiem zapytania stoją występy Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka. Jak na razie zgody na wyjazd do Wielkiej Brytanii nie ma Arkadiusz Milik. Ligue 1, po porozumieniu z klubami, wydała oświadczenie, w którym poinformowała, iż zawodnicy, których reprezentacje będą grać poza Unią Europejską, nie zostaną dopuszczeni do wyjazdu. PZPN nie składa broni. 

W związku z problemami, jakie pojawiły się w Wielkiej Brytanii, wiele krajów zablokowało podróże w tym kierunku. Z tego też powodu, część spotkań Ligi Mistrzów czy Ligi Europy rozgrywano na neutralnym terenie. Niestety, przepisy wpływają także na piłkę reprezentacyjną i ucierpi na tym nasza kadra.

Milik nie zagra z Anglią?

Jak poinformowały władze lig z Francji, wszystkie kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej, a także zaplecza ekstraklasy doszły wspólnie do porozumienia, iż nie wydadzą zgody na wyjazd swoich zawodników do krajów poza strefą Unii Europejskiej. Oznacza to, iż Arkadiusz Milik nie zagra w rywalizacji z Anglią.

Na temat zaistniałem sytuacji wypowiedział się już Zbigniew Boniek, który nie krył zdziwienia taką decyzją oraz wytknął władzom francuskiej ligi brak pewnej konsekwencji.

Federacja, a nie liga

Nadzieję na występ Arkadiusza Milika w starciu z Anglią przywraca rzecznik PZPN. Jakub Kwiatkowski w rozmowie z WP SportoweFakty oznajmił, iż w rękach władz ligi nie leży ostateczna decyzja – My rozmawiamy z francuską federacją, a nie ligą. To tak jakby w Polsce ogłaszała coś Ekstraklasa, a innego zdania był PZPN. Jeżeli dostaniemy jasno sprecyzowaną informację od federacji, że Arkadiusz Milik nie będzie potraktowany wyjątkowo i nie będzie zwolniony z kwarantanny, to klub ma pełne prawo zgodnie z przepisami FIFA nie wysłać go na zgrupowanie.

Komentarze

komentarzy