Joachim Loew zakończy przygodę z reprezentacją Niemiec po EURO 2020!

Zbliżające się wielkimi krokami EURO 2020 będzie ostatnią wielką imprezą, na której Joachim Loew poprowadzi reprezentację Niemiec. 61-letni selekcjoner poprosił o przedwczesne rozwiązanie kontraktu, który obowiązywał do mistrzostw świata w 2022 roku. Niemiecki Związek Piłki Nożnej przychylił się do prośby trenera.

O przyszłości Joachima Loewa było bardzo głośno tuż po kompromitującej porażce z Hiszpanią. Przed tym starcie reprezentacja Niemiec zaliczyła kilka rozczarowujących remisów. Ostatecznie podjęto decyzję, by Joachim Loew kontynuował swoją pracę w kadrze, która miała trwać do 2022 roku.

Loew pożegna się z reprezentacją Niemiec

Już teraz wiemy, iż 61-latek nie wypełni swojej umowy. Za pośrednictwem oficjalnych mediów, niemiecka federacja poinformowała o decyzji selekcjonera. Joachim Loew opuści „Die Moannschaft” po EURO 2020. W takich słowach szkoleniowiec komentuje ustalony scenariusz – Podejmuję ten krok bardzo świadomie, pełen dumy i ogromnej wdzięczności, ale jednocześnie nadal jestem bardzo zmotywowany w kontekście nadchodzących mistrzostw. 

Komentarze

komentarzy