Joan Laporta prezydentem Barcelony. Jakie zmiany czekają „Dumę Katalonii”?

W niedzielę poznaliśmy nowego prezydenta Barcelony. Wybory wygrał Joan Laporta, który w latach 2003-2010 pełnił tę ważną funkcję w szeregach „Dumy Katalonii”. W związku ze zmianą na najwyższym szczeblu, cały zarząd klubu przejdzie rekonstrukcję. Media wskazują już osoby, które najprawdopodobniej przejmą najważniejsze stanowiska. 

Głównymi zadaniami Joana Laporty będą poprawa kondycji finansowej Barcelony i zatrzymanie Leo Messiego w zespole. Od lat „Duma Katalonii” zmaga się z problemami, które nasiliły się w momencie wybuchu pandemii. Dodatkowo wielu kibiców ekipy z Camp Nou ma nadzieję, iż do klubu powróci prawdziwy duch drużyny, który był właśnie widoczny podczas pierwszej kadencji Laporty.

Kogo wybrał Joan Laporta?

Tuż po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów, hiszpańskie media zaczęły wskazywać osoby, które wybrał Joan Laporta na poszczególne stanowiska. Jak twierdzi Gerard Romero, do klubu powróci przebywający aktualnie w Chinach Jordi Cruyff. Syn legendarnego Johana Cruyffa ma objąć stanowisko dyrektora sportowego.

Joan Laporta potwierdził, iż dyrektorem generalnym zostanie Ferran Reverter, aktualny CEO niemieckiej sieci Media Markt. Jedno ze stanowisk dyrektorskich ma także otrzymać Mateu Alemany. Taką informację podał Alfredo Martinez.

Co ciekawe, sympatycy „Dumy Katalonii” mogą spodziewać się również powrotu Victora Valdesa. Legendarny golkiper Barcelony ma zostać trenerem bramkarzy w szkółce. Tę wiadomość przekazał Toni Juanmarti.

 

Komentarze

komentarzy