Joan Laporta wypowiedział się na temat Xaviego!

Już wkrótce FC Barcelona powinna ogłosić nazwisko nowego trenera. Wyraźnym faworytem w opinii mediów jest Xavi. Na temat hiszpańskiego szkoleniowca wypowiedział się prezydent Barcelony – Joan Laporta.

Dość długo „Duma Katalonii” zwlekała ze zwolnieniem Ronalda Koemana. Ostatecznie Holender pożegnał się z posadą na Camp Nou po porażce 0:1 z Rayo Vallecano. Na ten moment rolę tymczasowego trenera pełni Sergi Barjuan.

Laporta o Xavim

Wyraźnym faworytem na stanowisko szkoleniowca Barcelony jest Xavi. Na temat hiszpańskiego szkoleniowca w trakcie piątkowej konferencji prasowej wypowiedział się Joan Laporta – Moja opinia o Xavim? Xavi jest w bardzo ciekawym momencie swojej trenerskiej kariery. Bardzo dobrze się rozwija. Mam pozytywne opinie na temat jego pracy. Często z nim rozmawiam, mamy dobre relacje i znam jego opinię o zespole i co jego zdaniem powinno być zrobione.

Od lipca 2019 roku Xavi jest trenerem Al-Sadd SC. Razem z katarskim zespołem 41-latek triumfował m.in. w Qatari League Cup, sięgał po mistrzostwo kraju czy wygrywał w Emir of Qatar Cup.