Joan Laporta zdradza szczegóły klauzuli wykupu Griezmanna

Ostatni dzień okna transferowego był bardzo emocjonujący. Wszystko za sprawą przeprowadzki trzech piłkarzy, których transakcje były w pewien sposób połączone. Mowa o przenosinach Griezmanna do Atletico, Saula do Chelsea i de Jonga do Barcelony. W rozmowie z TV3, Joan Laporta przedstawił szczegóły transferu z udziałem francuskiego zawodnika.

Gdy ekipę „Dumy Katalonii” opuścił Leo Messi, nikt raczej nie przypuszczał, że z klubem pożegna się także Antoine Griezmann. Co więcej, niektórzy eksperci czy sympatycy zakładali, iż Griezmann w końcu dostanie pole do popisu i pokaże najlepszą wersję siebie. Tak się jednak nie stało. Francuz odszedł z Camp Nou w ostatnim dniu okna transferowego.

Szczegóły opcji wykupu Griezmanna

30-latek ponownie został zawodnikiem Atletico Madryt. Jak mogliśmy przeczytać w oficjalnym komunikacie, Griezmann trafił do stolicy Hiszpanii na zasadzie wypożyczenia. Joan Laporta w rozmowie z TV3 zdradził szczegóły tej transakcji. Prezydent Barcelony oznajmił bowiem, iż Atletico będzie zmuszone do zrealizowania transferu definitywnego Griezmanna, jeśli 30-latek rozegra minimum 50% spotkań, w których będzie do dyspozycji trenera.

Jak informowały media, klauzula wykupu Francuza wynosi około 40 milionów euro.

Komentarze

komentarzy