Joel Valencia wraca do ekstraklasy. Ekwadorczyk trafił na wypożyczenie do Legii

fot. Legia.com

Po zaledwie rocznym pobycie w Brentford, Joel Valencia powraca na boiska PKO BP Ekstraklasy. 25-latek podczas sezonu 2020/2021 będzie występować w barwach Legii Warszawa. Mistrz Polski wypożyczył zawodnika do końca kampanii.

Po udanych rozgrywkach 2018/2019, wydawało się kwestią czasu, aż Joel Valencia trafi do lepszego zespołu. Po Ekwadorczyka zgłosiła się ekipa z Championship. Brentford wykupiło zawodnika za kwotę 2 milionów euro, podpisując z graczem kontrakt do 2023 roku.

Kiepski rok

Przeskok jakości z PKO BP Ekstraklsy do Championship jest ogromny, o czym przekonał się na własnej skórze Joel Valencia. 25-latek w trakcie rozgrywek 2019/2020 odgrywał marginalną rolę w angielskim zespole, występując co prawda w 20 ligowych potyczkach, jednakże spędzając na murawie zaledwie 320 minut. W tym czasie ofensywny gracz zdobył jednego gola.

Wypożyczenie do Legii

Klub z zaplecza angielskiej ekstraklasy niespecjalnie zabiegał o dalszy pobyt Valencii w drużynie. Sytuację wykorzystała Legia Warszawa, która wypożyczyła 25-latka do końca sezonu 2020/2021. W środę mistrz Polski potwierdził wzmocnienie.

Jak informował wcześniej Piotr Koźmiński, Legia nie zapłaciła za wypożyczenie Valencii, jednakże klub nie ma żadnej opcji wykupu. Co ciekawe, warszawski zespół może otrzymać procent od  kolejnego transferu Ekwadorczyka.

Komentarze

komentarzy