John Terry zakończył piłkarską karierę. Czas na nową przygodę?

John Terry (fot. football.london)

Bardzo długo John Terry zwlekał z tą decyzją. W niedzielny wieczór angielski obrońcą za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych zakomunikował bardzo ważną wiadomość. Sezon 2017/2018 dla Aston Villi był dla legendy Chelsea ostatnim w piłkarskiej karierze. 

O przygodzie Terry’ego w „The Blues” można pisać godzinami. Wystarczy powiedzieć, że przez kilkanaście lat gry dla londyńskiego klubu, John zdobył pięciokrotnie Premier League i FA Cup, trzykrotnie sięgał po puchar ligi oraz cieszył się z triumfów w rozgrywkach LM i LE. Oczywiście do tego wszystkiego trzeba dodać liczne indywidualne wyróżnienia.

W 2017 roku kapitan Chelsea podjął ważną decyzję. Po wielu latach gry na Stamford Bridge, John zakończył przygodę z zespołem, w którym się wychował. Terry postanowił pozostać na Wyspach, a sezon 2017/2018 spędził w Aston Villi. Wraz z zespołem z Birmingham, Anglik walczył przez cały sezon o awans do Premier League. Niestety, w decydującym starciu z Fulham, Aston Villa musiała uznać wyższość rywali.

Przez całe lato Terry był łączony z wieloma klubami. Niektórzy uważali, że środkowy obrońca nadal będzie występować w Championship. Pojawiały się także plotki sugerujące, że defensor dołączy do Sportingu Lizbona. Najpoważniejsza okazała się jednak informacja związana ze Spartakiem Moskwa. Anglik miał dołączyć do rosyjskiego zespołu, jednakże na ostatniej prostej Terry postanowił odrzucić propozycję o czym zakomunikował na Instagramie.

Zwlekanie z wyborem klubu powodowało kolejne liczne spekulacje. Coraz częściej pojawiały się informacje, które donosiły o zakończeniu kariery przez obrońcę. Dziś wszystkie te doniesienia okazały się prawdziwe. Terry umieścił na profilu społecznościowym bardzo długi wpis, w którym poinformował o zawieszeniu butów na kołku oraz podziękował zarówno Chelsea jak i Aston Villi za spędzony czas.

Można zatem wysnuć pytanie, co dalej? Najprawdopodobniej John Terry rozpocznie karierę trenerską. Ostatnio w angielskich mediach pojawiła się bardzo interesująca wiadomość. Według niej, John dołączy do sztabu szkoleniowego Thierry’ego Henry’ego w Aston Villi. Francuz miał nawet zakomunikować zarządowi klubu, że to właśnie Terry ma zostać jego asystentem.

Niewykluczone również, że John zostanie w Londynie. Chelsea od dłuższego czasu namawia piłkarza na posadę szkoleniowca jednej z młodzieżowych drużyn.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy