Jokanovic, Ranieri, Parker – czyli jak historia w Chelsea przełożyła się na losy w Fulham!

W czwartkowy wieczór, zarząd Fulham pożegnał się ze szkoleniowcem, Claudio Ranierim. Włoch po zaledwie kilku miesiącach pracy opuścił stolicę Anglii. Na ten moment, funkcję trenera pierwszego zespołu pełni Scott Parker. Tym samym w ekipie „The Cottagers” wykonano domino, które ma związek z… Chelsea!

Claudio Ranieri ma za sobą pracę w wielu klubach. Jednym z nich jest Chelsea. Włoch objął zespół ze Stamford Bridge w połowie września 2000 roku. 67-latek dość szybko dokonał pierwszego wzmocnienia, gdyż londyńską drużynę 1 października tego samego roku wzmocnił… Slavisa Jokanovic. To właśnie Serba, Claudio Ranieri zastąpił w Fulham w połowie listopada. Slavisa wielkiej kariery w stolicy Anglii nie zrobił, gdyż po dwóch latach opuścił Premier League, przenosząc się do Ciudad Murcia.

W kontekście przygody obu panów na Stamford Bridge i ich pracy w Fulham, możemy określić wszystkie zdarzenia zwykłym przypadkiem. Sytuacja zaczyna robić się jeszcze bardziej intrygującą, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, kto zastąpił w czwartek Ranieriego na Craven Cottage. Tym trenerem jest Scott Parker, 38-letni Anglik. Co ciekawe, Parker również miał swój epizod w Chelsea. Sprowadził go na pod koniec stycznia 2004 roku… Claudio Ranieri! Był to jednocześnie ostatni transfer Włocha na Stamford Bridge.

Scott podobnie jak Slavisa, nie zabłysnął specjalnie w ekipie „The Blues”. Przez ponad rok, występujący na pozycji pomocnika, rozegrał 29 spotkań w barwach zespołu, strzelając przy tym jednego gola. Swoją przygodę w zachodnim Londynie, Parker powinien jednak wspominać dobrze. W tym czasie drużyna sięgnęła bowiem po tytuł mistrzowski.

Idąc dalej tym tropem, możemy przeanalizować, kto był ostatnim szkoleniowcem Anglika podczas jego przygody w Chelsea. Tutaj pojawia się jedyny i niepowtarzalny Jose Mourinho. Jak wiadomo Portugalczyk po zwolnieniu z Manchesteru United nadal jest bez pracy i czeka na nowe wyzwanie. Objęcie posady w Fulham przez utytułowanego trenera byłoby pięknym kontynuowaniem małej „tradycji”. Trudno jednak oczekiwać, by Mourinho podjął się teraz takiego zadania.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy