Jordan Henderson przeszedł operację. Dłuższa przerwa kapitana Liverpoolu!

Pech nadal nie opuszcza ekipy „The Reds”. Gdy w szeregach Liverpoolu do treningów wracają jedni gracze, inni wypadają z powodu kontuzji. Tym razem grono niedostępnych zawodników poszerzył Jordan Henderson. Kapitan zespołu w trakcie derbowej rywalizacji z Evertonem doznał kontuzji pachwiny. Uraz Anglika wymagał operacji. Henderson jest już po zabiegu i teraz rozpocznie rekonwalescencję. Według doniesień mediów, 30-latek będzie niedostępny przez około osiem tygodni.

Ogromne problemy kadrowe ma w tym sezonie Liverpool. Dotyka to przede wszystkim formacji obronnej. Juergen Klopp musi dwoić się i troić, by wybrać właściwą parę środkowych obrońców. Z konieczności na tej pozycji grał w ostatnim czasie Jordan Henderson, który nie zawodził swojego zespołu. Anglik w trakcie rywalizacji z Evertonem musiał opuścić murawę już w pierwszej połowie spotkania, gdyż doznał kontuzji pachwiny.

Operacja Hendersona

Uraz był na tyle poważny, iż Jordan Henderson przeszedł operację. Liverpool zakomunikował w piątek o stanie zdrowia Anglika. Zabieg przebiegł pomyślnie, dlatego 30-latek zmierzy się z rehabilitacją. Jak informuje klub, Henderson na pewno nie pojawi się na murawie przed marcową przerwą reprezentacyjną.

Z kolei Paul Joyce z „The Times” donosi, iż Jordan Henderson będzie nieobecny przez około osiem tygodni. To oznacza, iż 30-latek wróciłby na murawę najwcześniej pod koniec kwietnia.