Jorge Jesus zwolniony z Benfici. Co to oznacza dla Sousy i reprezentacji Polski?

Lada dzień Paulo Sousa może zostać bez pracy. Portugalski szkoleniowiec poprosił o rozwiązanie kontraktu z reprezentacją Polski ze względu a ofertę z Flamengo. Okazuje się jednak, że plany brazylijskiego klubu mogą ulec zmianie. Z dotychczasową posadą pożegnał się bowiem trener, który był dla włodarzy Flamengo pierwszym wyborem. 

Jorge Jesus zwolniony z Benfici! Szkoleniowiec, którego za wszelką cenę chcieli sprowadzić do siebie włodarze Flamengo właśnie został bez pracy. Oficjalne potwierdzenie tej informacji powinno spłynąć w przeciągu najbliższych kilku godzin. Jesus ma pożegnać się z pracą ze względu na niezadowalające wyniki, jakie w ostatnim czasie osiągała Benfica.

Sousa zostanie na lodzie?

Czy to wydarzenie zmienia coś w kontekście sytuacji Paulo Sousy i reprezentacji Polski? Jeśli chodzi o Portugalczyka, to rzeczywiście może on zacząć się lekko niepokoić, gdyż kontrakt z PZPN nadal pozostaje w mocy i jeśli cała sprawa szybko nie znajdzie finału, to Flamengo zwróci się w kierunku innego kandydata. Może być nim właśnie były szkoleniowiec Benfici – Jorge Jesus.

Niewiele zmienia się za to jeśli chodzi o reprezentację Polski. PZPN nadal musi poszukiwać następcy Paulo Sousy, gdyż trudno sobie wyobrazić, by Portugalczyk mógł jeszcze kiedyś poprowadzić biało-czerwonych. Nawet jeśli Flamengo zdecyduje się na zatrudnienie Jorge Jesusa, to Paulo Sousy na ławce reprezentacji Polski i tak już nie zobaczymy.

Komentarze

komentarzy