Jose Mourinho w ostrych słowach komentuje decyzję CAS w sprawie Manchesteru City!

Manchester City może uczestniczyć w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Zakaz udziału w europejskich rozgrywkach dla ekipy „The Citizens” został wycofany. W związku z tym, wielu szkoleniowców zapytano o opinię na temat tej decyzji. Jose Mourinho nie kryje oburzenia.

W momencie, gdy Pep Guardiola oznajmił, iż jest spokojny w kontekście przyszłości klubu, wielu kibiców i ekspertów spodziewało się, jaką decyzję podejmie CAS. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się w poniedziałek. Sportowy Sąd Arbitrażowy wycofał karę nałożoną przez UEFA. Klub z Eithad Stadium musi zapłacić „tylko” 10 milionów euro z tytułu braku odpowiedniej współpracy.

To haniebna decyzja

W trakcie przedmeczowej konferencji, dziennikarze zapytali Jose Mourinho o opinię na temat decyzji CAS – Pod każdym aspektem, ta decyzja jest haniebna. Jeżeli Manchester City nie jest winny, milionowa kara grzywny jest haniebna. 

Jeżeli zatem nie jesteś winny, nie powinieneś płacić. Z kolei jeśli jesteś winny, powinieneś zostać z banowany. Jest to bez wątpienia haniebna decyzja – zakończył Jose Mourinho.

Walka o Ligę Mistrzów

W związku z wycofaniem kary, cztery zespoły z Premier League mogą zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Dwa miejsce są już oczywiście zarezerwowane dla Liverpoolu i Manchesteru City. O trzecią i czwartą lokatę powalczą – Chelsea, Leicester, Manchester United, Wolverhampton oraz Sheffield United.

Komentarze

komentarzy