Juan Bernat z poważną kontuzją. Kilka miesięcy przerwy Hiszpana!

Bardzo źle rozpoczął się dla PSG sezon 2020/2021. Finalista Ligi Mistrzów z ubiegłej kampanii był bliski zanotowania trzeciego meczu bez zwycięstwa w Ligue 1. Dość szczęśliwie, podopieczni Thomasa Tuchela wygrali z Metz 1:0 za sprawą trafienia Draxlera. Mecz został okupiony dość istotną stratą. Juan Bernat nabawił się poważnej kontuzji. Hiszpan zerwał więzadło krzyżowe.

Od początku nowych rozgrywek, PSG ma okrojoną kadrę. Za sprawą udziału w europejskich rozgrywkach, paryski klub późno zaczął przygotowania do sezonu. Dodatkowo, spora grupa kluczowych zawodników została poddana kwarantannie. W wyniku takiego obrotu spraw, mistrz Ligue 1 rozgrywał trzy pierwsze kolejki bez kilku piłkarzy.

W rywalizacji z Metz, zespół Tuchela ponownie stracił graczy. Abdou Diallo zobaczył w trakcie spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. PSG kończyło mecz w dziewiątkę, gdyż pod koniec potyczki kontuzji nabawił się Juan Bernat, a szkoleniowiec mistrza Francji wykorzystał już trzy zmiany.

Bernat zerwał więzadło

W czwartek pojawiła się informacja na temat stanu zdrowia defensora. Jak donosi Mohamed Bouhafsi z RMC, Juan Bernat zerwał więzadło krzyżowe lewego kolana. Tego typu uraz oznacza, iż lewy defensor najprawdopodobniej nie pojawi się na murawie przez pół roku. PSG zostaje zatem z Layvinem Kurzawą, który i tak nie zagra przez kilka spotkań w wyniku zawieszenia z meczu przeciwko Marsylii.

 

Komentarze

komentarzy