Juan Mata mógł zmienić klub. Odrzucił bardzo atrakcyjną ofertę!

Juan Mata
Juan Mata

Wielu zawodników u kresu swojej piłkarskiej kariery decyduje się na „egzotyczny” transfer, który wynika przede wszystkim z atrakcyjnych zarobków. Taką okazję miał również Juan Mata. Według ostatnich doniesień mediów, Hiszpan odrzucił jednak lukratywną propozycję.

Od 2014 roku Juan Mata jest zawodnikiem Manchesteru United. 32-latek przeniósł się wtedy z Chelsea za kwotę prawie 45 milionów euro. Przez kilka sezonów, Mata był bardzo ważnym ogniwem „Czerwonych Diabłów”. Sytuacja ofensywnego pomocnika uległa zmianie w trakcie rozgrywek 2018/2019. Juan zaczął pełnić rolę rezerwowego. Pozycja byłego gracza „The Blues” była identyczna podczas kampanii 2019/2020.

Wydaje się, że przygoda Juana Maty z Manchesterem United powoli dobiega końca. Oznacza to, iż Hiszpan powinien szukać sobie nowego zespołu. Z atrakcyjną ofertę (pod względem zarobków) przybył w trakcie letniego okna transferowego klub z Bliskiego Wschodu.

Juan Mata odrzucił lukratywną ofertę

Jak twierdzi AS, ekipa z Arabii Saudyjskiej zaoferowała Hiszpanowi kontrakt, na mocy którego 32-latek zarabiałby 16 milionów euro. Mata odrzucił tę ofertę. Jak się okazało, zainteresowany zespół nie porzucił nadziei i zaproponował zarobki rzędu 20 milionów euro. Takie pieniądze również nie przekonały ofensywnego gracza.

Juan Mata ma ważny kontrakt z Manchesterem United do 2021 roku. Dodatkowo zarząd „Czerwonych Diabłów” posiada opcję przedłużenia pobytu zawodnika w klubie o 12 miesięcy. Patrząc jednak na obecną pozycję Hiszpana w klubie, trudno wyobrazić sobie, by Mata został na Old Trafford do 2022 roku.