Juan Mata odrzuca ogromne pieniądze? Hiszpan nadal chce grać na najwyższym poziomie!

Juan Mata
Juan Mata chce pozostać w Anglii

W ostatnich latach chińskie kluby kusiły największych piłkarzy z Premier League. Niektórzy zawodnicy ulegli bogatym inwestorom, inni natomiast nadal preferują grę na najwyższym poziomie. Do tego grona zalicza się Juan Mata, który odrzucił ogromne zarobki. 

Transfer hiszpańskiego zawodnika z Chelsea do Manchesteru United w 2014 roku był nie lada sensacją. Choć Juan w meczach „The Blues” coraz rzadziej pojawiał się na boisku, to mało kto spodziewał się, że Jose Mourinho pozwoli takiemu piłkarzowi przejść do największego rywala. Transakcja została jednak zrealizowana, a Mata z miejsca stał się ważnym ogniwem „Czerwonych Diabłów”, rozgrywając praktycznie każdy mecz w lidze. Jego sytuacja w drużynie mogła zmienić się drastycznie w 2016 roku, kiedy to do klubu przybył… Jose Mourinho!

Plotki o ewentualnym transferze Hiszpana pojawiły się od razu. Oliwy do ognia dolał mecz o Tarczę Wspólnoty rozgrywany 7 sierpnia, kiedy to Manchester grał z Leicester. W 63. minucie na boisku pojawił się Juan, by jeszcze pod sam koniec spotkania zostać zmienionym przez jednego z piłkarzy United. Taka decyzja portugalskiego trenera mogła wskazywać, że przyszłość Maty w Manchesterze może nie być kolorowa. Oczywiście Mourinho tłumaczył swoją decyzję, lecz transfer Hiszpana wisiał w powietrzu.

Juan ostatecznie został w klubie i do dziś jest ważnym elementem układanki „The Special One”. Jego dobra postawa wzbudziła zainteresowanie wśród chińskich zespołów. W ostatnich latach kluby z Azji kuszą topowych zawodników również z Premier League. Lukratywną ofertę przyjęli tacy piłkarze jak np. Oscar czy Ramires. Do swoich byłych kolegów z drużyny nie dołączy jednak Juan Mata. Według doniesień mediów odrzucił on bardzo interesującą ofertę z Chin.

Hiszpan ma ważny kontrakt z obecnym klubem do końca czerwca 2018 roku. Nic więc dziwnego, że niektóre zespoły (w tym drużyny z Chin) bacznie obserwują jego sytuację. Wydaje się jednak, że Mata będzie dążył do podpisania nowej umowy z Manchesterem. Z pewnością „Czerwone Diabły”, patrząc na aktualną dyspozycję Juana, będą chciały szybko załatwić sprawę związaną z nowym kontraktem.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy