Juan Mata zdradza swój piłkarski cel – „Chciałbym grać do 40-stki, podobnie jak Giggs”

Juan Mata

Są tacy piłkarze, których darzy się sympatią bez względu na preferencje klubowe. Juan Mata z pewnością należy do takiego grona. Hiszpan od wielu lat wykazuje się niespotykaną autentycznością przy tym całym futbolowym zawirowaniu. Piłkarz Manchesteru United prężnie działa charytatywnie, natomiast gdy słucha się wypowiedzi zawodnika, można wyczuć pewną „normalność”. W jednym z ostatnich wywiadów, Juan Mata przybliżył swoje piłkarskie marzenia. 

30-latek dość niespodziewanie dołączył do „Czerwonych Diabłów” z Chelsea w styczniu 2014 roku. Klub z Old Trafford zapłacił za pomocnika około 45 milionów euro. Przez prawie pięć lat, Juan Mata zanotował w barwach Manchesteru ponad 200 spotkań (dokładnie 207), w których strzelił 44 bramki oraz dorzucił do tego 35 asyst. Podsumowując występy zawodnika w ekipie „The Blues” (135 spotkań), można śmiało stwierdzić, że Hiszpan jest już „wyjadaczem” w Premier League.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Łączna liczba spotkań rozegranych przez 30-latka we wszystkich klubach jest imponująca. Mata ma już za sobą 517 spotkań. Liczba meczów przekłada się na ponad 37 tysięcy minut spędzonych na boisku. Jak przyznał jednak sam zawodnik, piłkarska emerytura nie jest czymś, co przez najbliższe lata Juan będzie rozważać – Czuję się bardzo dobrze, zarówno w kwestii mentalnej, jak i fizycznej. Z większym doświadczeniem możesz zrozumieć grę lepiej, masz lepszy podgląd na ustawianie się, dzięki czemu możesz podejmować lepsze decyzje. Staram się być skoncentrowany jak tylko mogę, by podejmować słuszne decyzję. Myślę, że mogę grać w taki sposób jeszcze przez kilka lata. To jest mój cel.

Cieszę się z tego i postaram się zrealizować to w maksymalnym stopniu. Spróbuje złapać Giggsa pod tym względem. W liczbie spotkań będzie to bardzo trudne, gdyż on rozegrał bodajże ponad tysiąc meczów. Jednak jeśli chodzi o wiek, postaram się mu dorównać. 

Juan Mata w obecnym sezonie rozegrał łącznie 21 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Hiszpan strzelił łącznie pięć bramek oraz zanotował dwie asysty.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy