Juanma Lillo nowym asystentem Pepa Guardioli w Manchesterze City!

Pep Guardiola ma nowego współpracownika. To Juanma Lillo. 54-letni szkoleniowiec dołączył do Manchesteru City jako asystent głównego trenera. Ostatnim klubem prowadzonym przez Lillo była chińska ekipa Qingdao Huanghai.

Swoją trenerską przygodę, Juanma Lillo rozpoczął w bardzo młodym wieku. Już pod koniec lat 80-tych, Hiszpan prowadził drużynę CD Mirandes. Prawdziwym wyzwaniem w karierze szkoleniowca była jednak praca w ekipie UD Salamanca. W tym klubie Lillo spędził niecałe cztery lata.

Pobyt w Sociedad

Kibice hiszpańskiej piłki mogą kojarzyć 54-letniego trenera przede wszystkim z przygody w Realu Sociedad. Drużynę występującą w LaLiga Lillo objął w 2008 roku, kończąc pracę z tym zespołem po sezonie 2008/2009.

Ostatnim przystankiem w trenerskiej karierze Lillo była chińska ekipa Qingdao Huanghai. Niedawno szkoleniowiec opuścił tę drużynę. Jak poinformował wtedy klub w oficjalnym komunikacie, wpływ na tę decyzję miał zły stan zdrowia matki trenera.

Juanma Lillo w Manchesterze City

Kilka dni po rozstaniu z Huanghai, Juanma Lillo został ogłoszony nowym asystentem Pepa Guardioli. 54-latek zapewne weźmie na swoje barki część obowiązków, które miał na sobie Mikel Arteta w trakcie pobytu w ekipie „The Citizens”.

Komentarze

komentarzy