Jubileusz Gianluigiego Donnarummy. Niesamowity wynik Włocha!

Wielu sympatyków włoskiego futbolu z pewnością odnosi wrażenie, iż Gianluigi Donnarumma uczestnicy w piłce od dłuższego czasu. Aż trudno uwierzyć, że golkiper Milanu we wtorkowy wieczór może obchodzić okrągły jubileusz. Biorąc pod uwagę wiek bramkarza, ten wynik robi ogromne wrażenie.

W Serie A Gianluigi Donnarumma zadebiutował 25 października 2015 roku, mając zaledwie… 16 lat i 242 dni. Już w trakcie swojego pierwszego sezonu, Włoch uzyskał rolę pierwszego golkipera drużyny, rozgrywając łącznie 30 spotkań w kampanii 2015/2016.

Jubileusz Donnarummy

Od tego momentu, Gianluigi nie stracił pozycji w zespole. Dzięki temu, 21-latek we wtorkowy wieczór może świętować swój okrągły jubileusz. Jeżeli Donnarumma zagra w rywalizacji z Sassuolo, to Włoch zaliczy już 200.występ dla Milanu.

Więcej rozegranych spotkań w mediolańskiej ekipie ma sześciu golkiperów – Compiani, Ricky, Buffon, Dida, Rossi, Abbiati. Biorąc jednak pod uwagę fakt, ile lat gry ma przed sobą Gianluigi Donnarumma, to z pewnością Włoch może pobić najlepszy wynik.

Sytuacja kontraktowa

Wiele zależeć będzie od tego, czy 21-latek podpisze z Milanem nowy kontrakt. Aktualna umowa Włocha obowiązuje do końca sezonu 2020/2021. Ostatnie rozmowy w sprawie porozumienia przebiegły jednak pomyślnie, więc Donnarumma wkrótce może związać się z zespołem na dłużej.

 

Komentarze

komentarzy