Jubileusz Jose Mourinho. Wybitny wynik Portugalczyka!

Zwycięstwo Tottenhamu w rywalizacji z Evertonem było szczególne przede wszystkim dla Jose Mourinho. Portugalski szkoleniowiec zanotował bowiem swoją 200. wygraną w Premier League jako trener. Lepszy wynik w historii rozgrywek zanotował tylko Sir Alex Ferguson.

Lata świetności Jose Mourinho w Anglii przypadają oczywiście na pierwszy pobyt 57-latka w Chelsea. Razem z „The Blues”, Portugalczyk dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrzowski. Powrót na Stamford Bridge po kilku latach był nieco mniej udany, choć i tak razem z Chelsea Jose ponownie cieszył się z pucharu Premier League.

Praca w Manchesterze

Kolejnym przystankiem Mourinho w trenerskiej karierze w Anglii była praca w Manchesterze United. Zespół „Czerwonych Diabłów” Portugalczyk prowadził przez prawie 2,5 sezonu, żegnając się z klubem w grudniu 2018 roku.

Od listopada Jose Mourinho prowadzi Tottenham. Razem z „Kogutami” szkoleniowiec mógł cieszyć się z dziesięciu triumfów w lidze. Ten ostatni był szczególny.

Jubileusz Mourinho

Dzięki wygranej z Evertonem, 57-latek ma już na swoim koncie 200. zwycięstw w Premier League.  Tylko pięciu trenerów w historii angielskiej ekstraklasy przekroczyło tę barierę. Prócz Jose byli to David Moyes, Harry Redknapp, Arsene Wnger oraz Sir Alex Ferguson. Co istotne, jedynie ten ostatni osiągnął taką liczbę wygranych szybciej, niż Mourinho.

Komentarze

komentarzy