Jubileusz Mohameda Salaha. Genialna statystyka zawodnika „The Reds”!

Tuż po transferze Mohameda Salaha do Liverpoolu, wielu ekspertów i kibiców pozytywnie oceniło ten ruch „The Reds”. Nikt jednak nie spodziewał się, że Salah będzie tak genialnym wzmocnieniem ekipy z Anfield. W derbowym starciu z Evertonem, Mohamed Salah zdobył swoją 100. bramkę dla Liverpoolu!

Salah w bardzo dobrym stylu rozpoczął sezon 2020/2021. Przed starciem z „The Toffees”, Egipcjanin miał na swoim koncie 5 bramek w 4 ligowych występach. Kibice „The Reds” mogli mieć nadzieję, że 28-latek dołoży w sobotnie popołudnie kolejne trafienie. Mohamed nie zawiódł sympatyków.

100 gol Salaha w Liverpoolu

Egipcjanin trafił do siatki w 72. minucie rywalizacji, zdobywając tym samym 100. bramkę dla Liverpoolu. Ten wynik jest o tyle imponujący, gdyż do tej pory Mohamed rozegrał 159 spotkań dla zespołu z miasta Beatlesów. W historii Liverpoolu tylko dwóch graczy potrzebowało mniej spotkań, by dobrnąć do tej bariery. Tymi zawodnikami byli Roger Hunt oraz Jack Parkison. Co ciekawe, przez dwanaście lat żaden inny gracz w barwach „The Reds” nie zdołał dobić do 100 bramek. Wcześniej z takiego jubileuszu cieszył się Steven Gerrard.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Po meczu z Evertonem, Mohamed Salah może mieć nieco mieszane uczucia. Choć Egipcjanin zdobył 100. gola, to podopieczni Juergena Kloppa zremisowali w derbach 2:2. Dodatkowo kontuzji nabawił się Virgil van Dijk. Na ten moment nie wiadomo, na ile poważny jest uraz defensora.

Komentarze

komentarzy