Jubileusz Roberta Lewandowskiego. Fenomenalne statystyki Polaka!

Rywalizacja z Benfiką była dla Roberta Lewandowskiego 100. meczem w Lidze Mistrzów. Polak świętował jubileusz w swoim stylu – zdobywając bramki. Snajper „Bawarczyków” skompletował hat-tricka, dorzucając do tego asystę. Trzeci gol był 81. trafieniem Lewandowskiego w LM. Żaden inny piłkarz nie może pochwalić się lepszym wynikiem przy tej barierze spotkań.

Zdecydowana większość bramek przypada oczywiście na występy w barwach „Bawarczyków”. Warto jednak pamiętać, iż Robert Lewandowski zaczynał przygodę z Ligą Mistrzów grając dla BVB. Polak strzelił 17 goli będąc zawodnikiem zespołu z Dortmundu.

Nie ma sobie równych

Rywalizacja z Benfiką była dla Roberta Lewandowskiego 100. meczem w tych prestiżowych rozgrywkach. Statystyki są imponujące, gdyż mowa o 81 bramkach. Żaden inny piłkarz nie mógł pochwalić się lepszym wynikiem przy tej liczbie spotkań. Dla przykładu, Cristiano Ronaldo strzelił 64 gole, gdy miał 100 meczów w LM, natomiast Leo Messi 77.

Na równi z… Tottenhamem

Ciekawą statystykę dotyczącą Roberta Lewandowskiego przygotował Duncan Alexander.

Jak się bowiem okazuje, Robert Lewandowski ma na swoim koncie tyle samo bramek w Lidze Mistrzów co… Tottenham. Zespół „Kogutów” nie zdobył jednak pucharu. Polak mógł cieszyć się już z tego trofeum.