Jubileusz Zinedine’a Zidane’a!

Czas leci nieubłaganie. Wielu sympatyków z pewnością bardzo dobrze pamięta Zinedine’a Zidane’a z czasów gry w Realu Madryt. Tymczasem aktualny szkoleniowiec „Królewskich” ma już za sobą 200 spotkań w roli trenera klubu ze stolicy Hiszpanii. Jubileusz był dla Francuza udany. 

Zinedine Zidane po raz pierwszy poprowadził Real w styczniu 2016 roku. Przez pierwszą część sezonu 2015/2016, szkoleniowcem madryckiej ekipy był Rafael Benitez. Zarząd „Królewskich” podjął jednak decyzję, by zakończyć współpracę z trenerem, zatrudniając na tym stanowisku Zidane’a.

Od razu sukcesy

Pod wodzą Zinedine’a, Real Madryt szybko osiągnął duży sukces. Klub wygrał bowiem finał Ligi Mistrzów, pokonując Atletico po serii rzutów karnych. W kolejnym sezonie drużyna z Estadio Santiago Bernabeu jako pierwsza w historii obroniła tytuł LM, wygrywając ostateczne starcie z Juventusem.

Po trzecim zwycięstwie w Lidze Mistrzów z rzędu, Zidane pożegnał się z Realem. Rozłąka szkoleniowca z klubem nie trwała jednak długo, gdyż Francuz wrócił na ławkę trenerską już w marcu 2019 roku.

Jubileusz

Niedzielna rywalizacja z Eibarem była już 200. meczem Zidane’a w roli szkoleniowca „Królewskich”. Zidane może zaliczyć jubileusz do całkiem udanych, gdyż Real wygrał spotkanie 3-1. Statystyki 47-latka w roli trenera Realu są bardzo imponujące. W trakcie dwóch pobytów, Zidane wygrał 132 spotkań, zremisował w 42 meczach oraz doznał porażki w 26 starciach. Zespół pod wodzą Francuza m.in. trzykrotnie cieszył się z triumfu w LM, dwukrotnie wygrywał Superpuchar UEFA, a także zwyciężył raz w LaLiga.

Komentarze

komentarzy