Juergen Klopp odniósł się do wpisu Walkera – ” Dla mnie jest to niedozwolone”

Juergen Klopp

W Premier League nadal trwa zacięty wyścig o tytuł mistrzowski. Wydaje się, że w grze pozostały dwa zespoły – Liverpool oraz Manchester City. Sensacyjna porażka podopiecznych Pepa Guardioli z Newcastle sugerowała, że „The Reds” mogą powiększyć swoją przewagę już do siedmiu punktów. Klub z miasta Beatlesów pogubił także punkty, co bardzo ucieszyło Kyle’a Walkera. Anglik dodał wpis w mediach społecznościowych odnośnie remisu rywala. Postawę defensora skomentował Juergen Klopp.

Po tym jak we wtorek, „The Citizens” odnieśli porażkę na wyjeździe ze „Srokami”, sytuacja na czele tabeli Premier League zrobiła się bardzo interesująca. Liverpool nadal zachowywał czteropunktową przewagę nad rywalem, jednakże podopieczni Kloppa rozegrali o jeden mecz mniej. Tym samym w środowy wieczór, „The Reds” stanęli przed wielką okazją, by powiększyć swój dorobek punktowy o kolejne trzy oczka.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Dość niespodziewanie, Liverpool zremisował na własnym stadionie z Leicester. Mecz dla gospodarzy zaczął się wyśmienicie, gdyż już w trzeciej minucie trafienie zaliczył Sadio Mane. Tuż przed przerwą, gola na 1-1 strzelił Harry Maguire. Wynik w drugiej połowie nie uległ zmianie, więc ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów. Remis w tym spotkaniu był bardzo istotny dla ekipy Guardioli. Manchester City ma obecnie stratę pięciu punktów do lidera. Taka przewaga z pewnością nie przesądza jeszcze o tytule mistrzowskim.

Z rezultatu „Lisów” ucieszył się defensor „The Citizens”, Kyle Walker. Prawy obrońca nie krył swojego zadowolenia w mediach społecznościowych, umieszczając na Twitterze taki oto wpis:
Oczywiście piłkarz nie przemyślał swojego zachowania i ewentualnej reakcji kibiców, dlatego post bardzo szybko zniknął z jego konta. Nic jednak w sieci nie ginie. Postawa zawodnika Manchesteru City była głośno komentowana w mediach. Na temat całej sprawy postanowił wypowiedzieć się również Juergen Klopp – Nigdy nie celebruję utraty punktów swoich przeciwników. Dla mnie jest to niedozwolone. U kibiców wygląda to trochę inaczej. Jednak w przypadku osób zaangażowanych, nie mogę tego zrozumieć.

Zawsze znajdzie się grupa osób, która ma nadzieję, że wygrasz oraz tacy ludzie, którzy liczą na porażkę. Musisz to jednak ignorować i na koniec miejmy nadzieję celebrować z osobami, która chciały sukcesu.

Zachowanie swojego piłkarza skomentował Pep Guardiola – Nie przejmuje się tym, co robią piłkarze w mediach społecznościowych. Jakie wrzucają tweety, jakie zdjęcia umieszczają na Instagramie oraz co wyczyniają na innych portalach. Nie mogę tego kontrolować.