Juergen Klopp złożył obietnicę – „Kiedyś w końcu coś wygramy”

Juergen Klopp
Juergen Klopp

Liverpool w ostatnich latach był powodem drwin wśród kibiców innych drużyn Premier League. „The Reds” mieli kilka okazji na wygranie trofeum, jednakże w każdej z tych szans, przegrywali na ostatniej prostej. Juergen Klopp postanowił uspokoić kibiców, uświadamiając ich, że w końcu ta drużyna sięgnie po puchar. 

Niemiecki trener przejął angielski zespół 8 października 2015 roku. Już w swoim pierwszym sezonie pracy Klopp mógł cieszyć się z trofeum. Liverpool awansował do finału ówczesnego Capital One Cup (obecnie Carabao Cup). „The Reds” przegrali jednak to starcie z Manchesterem City po serii rzutów karnych. Bohaterem tego spotkania został Willy Caballero, który wykazał się świetną dyspozycją przy jedenastkach przeciwników.

W tym samym sezonie Liverpool dotarł do finału Ligi Europy. Klub z Anfield przed finałowym starciem z Sevilla wyeliminował takie zespoły jak Manchester United czy Borussia Dortmund. Rywalizacja z niemiecką drużyną zapewne utkwiła w pamięci wielu kibiców. „The Reds” w pierwszym spotkaniu zremisowali na wyjeździe z Borussia 1-1, zatem ostateczny awans był sprawą otwartą. Do 65. minuty gospodarze dość niespodziewanie przegrywali z BVB 1-3. Wtedy jednak do głosu doszli podopieczni Juergena Kloppa, odwracając losy spotkania jeszcze przed końcowym gwizdkiem sędziego. Po tak wyczerpującej wyprawie, wszyscy spodziewali się zwycięstwa w finale. Sevilla zdołała przeciwstawić się faworytowi i sięgnęła po trofeum.

Zapewne wszyscy pamiętają ostatni finał Ligi Mistrzów. Kontuzja Salaha, karygodne błędy Kariusa i porażka z Realem 1-3. Tym samym Klopp po raz kolejny przełknął gorycz porażki. Brak zwycięstw w finałowych starciach z pewnością frustrują kibiców „The Reds”. Z tego powodu, niemiecki trener postanowił złożyć pewną obietnicę – Mówiłem już to kilka razy. Nie mam pojęcia kiedy coś wygramy. Jestem jednak przekonany, że taka chwila nastąpi […]. Musimy cieszyć się futbolem i cieszyć się piłką.

W obecnych sezonie Liverpool ma jeszcze okazję na trzy puchary. Podopieczni Juergena Kloppa idą łeb w łeb w rywalizacji Premier League, walczą w Lidze Mistrzów oraz rozpoczną zmagania o Puchar Anglii. Warto pamiętać, że „The Reds” odpadli już z Carabao Cup po porażce na własnym stadionie z Chelsea. Czy zatem będzie to ten sezon?

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy