Jules Kounde nowym celem Manchesteru City!

Od początku okna transferowego Manchester City skupia się na wzmocnieniu środka obrony. Do zespołu dołączył już Nathan Ake z Bournemouth. Holenderski defensor najprawdopodobniej nie zakończy zakupów „The Citizens” na tę pozycję. Według ostatnich doniesień mediów, Jules Kounde może trafić na Etihad Stadium!

Nie jest tajemnicą, iż Pep Guardiola mocno zabiegał o to, by do drużyny dołączył Kalidou Koulibaly. Od samego początku negocjacje w sprawie Senegalczyka przebiegały bardzo wolno. Dodatkowo, Manchester City ma z Napoli bardzo złe relacje po zerwaniu rozmów w sprawie Jorginho. Włoch w 2018 roku ostatecznie trafił do Chelsea, mimo wcześniejszych ustaleń z „The Citizens”.

Innym celem Manchesteru City był Jose Maria Gimenez. W tym przypadku Atletico Madryt oczekuje wpłacenia klauzuli za defensora, która wynosi 120 milionów euro. Hiszpański zespół nie zamierza negocjować tej kwoty, dlatego ekipa Guardioli porzuciła pomysł sprowadzenia Urugwajczyka.

Jules Kounde trafi do Premier League?

Według ostatnich doniesień mediów, nowym priorytetem angielskiego zespołu jest Jules Kounde. Jak twierdzi „The Athletic”, od pewnego czasu „The Citizens” prowadzą rozmowy z Sevillą w sprawie transferu zawodnika. Choć defensor ma wpisaną w kontrakcie klauzulę, która wynosi 90 milionów euro, to na Etihad Stadium panuje przekonanie, że Kounde będzie dostępny za mniejszą kwotę.