Juventus zrealizuje wielką wymianę z Chelsea?

Kryzys wywołany koronawirusem ma zrewolucjonizować rynek piłkarski. Sugeruje się, że znacznie częściej będziemy świadkami transakcji, które będą oparte na wymianach. Taki interes Juventus chce zrealizować z Chelsea. „Stara Dama” rozpoczęła już negocjacje z londyńską ekipą. Do Turynu miałby powędrować Jorginho, natomiast „The Blues” zasiliłby Miralem Pjanic.

Bośniacki pomocnik najprawdopodobniej opuści szeregi wielokrotnego mistrza Włoch. Zainteresowanie 30-latkiem wykazują m.in. PSG oraz Barcelona. Sam Maurizio Sarri chciałby natomiast w swoich szeregach zawodnika o nieco innym profilu, dlatego klub z Turynu jest w stanie poświęcić doświadczonego gracza.

Wymiana na linii Juventus-Chelsea

Jak informuje Fabrizio Romano na łamach „The Guardian”, Juventus rozpoczął negocjacje z Chelsea w sprawie ewentualnej wymiany. Do Londynu miałby powędrować Miralem Pjanic, natomiast „Starą Damę” zasiliłby Jorginho.

Wybór włoskiego pomocnika ekipy z Premier League nie może zaskakiwać. Jorginho współpracował z Maurizio Sarrim w Napoli oraz w Chelsea. Trener bardzo ceni sobie umiejętności tego zawodnika, dlatego chce piłkarza w swoim zespole.

Większy interes?

Niewykluczone, że Chelsea spróbuje włączyć w całą wymianę jeszcze jedną transakcję. Nie jest tajemnicą, iż Frank Lampard zamierza wprowadzić zmiany na lewej stronie obrony. Przedstawiciele „The Blues” mogliby zaproponować włączenie Alonso lub Emersona w zamian za Alexa Sandro.