Juventus szykuje nową umowę dla Cristiano Ronaldo?!

Nie było niespodzianki. Cristiano Ronaldo od momentu transferu z Realu Madryt do Juventusu jest niezwykle ważnym zawodnikiem „Starej Damy”. W trakcie obecnych rozgrywek Portugalczyk radzi sobie jeszcze lepiej niż w poprzedniej kampanii. Nic dziwnego, że turyńska ekipa szykuje dla Ronaldo nowy kontrakt, choć Cristiano już w piątek skończy 36 lat. 

Nikt raczej nie miał wątpliwości, iż Juventus robi świetny interes, sprowadzając Cristiano Ronaldo do Serie A za kwotę 117 milionów euro. W przypadku takiego zawodnika wiek jest tylko liczbą, dlatego rocznik Portugalczyka po prostu nie był brany pod uwagę. Debiutancki sezon Ronaldo w lidze włoskiej był dobry, choć część kibiców mogła oczekiwać nieco więcej. Swoją wielkość 35-latek udowodnił w ubiegłej kampanii, strzelając 31 goli w 33 meczach.

Wszystko wskazuje na to, że trwające rozgrywki będą dla Portugalczyka jeszcze lepsze. Cristiano nie tylko świetnie spisuje się w Serie A (15 goli w 16 meczach), ale również strzela w pucharach (4 gole w Lidze Mistrzów, 2 bramki w Pucharze Włoch i jedno trafienie w Superpucharze). Nie zaskoczy zatem nikogo informacja w sprawie nowego kontraktu.

Do 2023?

Jak twierdzi Tuttosport, Juventus pracuje nad przedłużeniem umowy Cristiano Ronaldo. Obecny kontrakt obowiązuje do końca sezonu 2021/2022. Ekipa „Starej Damy” zamierza zatrzymać portugalskiego zawodnika do 2023 roku. Biorąc pod uwagę fakt, iż Ronaldo dobrze czuje się w Turynie, nowa umowa wydaje się bardzo prawdopodobna.