Kabaret w Marsylii. Andre Villas-Boas złożył rezygnację… z powodu transferu niechcianego piłkarza

Wydarzenia związane z Olympique Marsylią w ostatnim czasie są po prostu absurdalne. Najpierw kibice francuskiej ekipy zaatakowali ośrodek treningowy klubu. Teraz szkoleniowiec zespołu Andre Villas-Boas złożył rezygnację, gdyż Marsylia ściągnęła piłkarza, którego portugalski trener nie chciał w drużynie.

W kontekście rywalizacji w Ligue 1, jeszcze na początku grudnia ubiegłego roku, Olympique Marsylia śmiało mogła myśleć o miejscu na koniec sezonu, które gwarantowałoby grę w Lidze Mistrzów. Wyniki zespołu od rywalizacji z Rennes są jednak rozczarowujące. W ostatnich trzech ligowych potyczkach, Marsylia nie zdobyła nawet jednego punktu.

Andre Villas-Boas złożył rezygnację

Nic dziwnego, że Marsylia zdecydowała się na wzmocnienia. Do drużyny już jakiś czas temu dołączył Arkadiusz Milik. Natomiast w trakcie ostatniego dnia zimowego okna transferowego, Marsylia sprowadziła Oliviera Ntchama z Celtiku, który zapewne jest traktowany jako następca Morgana Sansona.

Andre Villas-Boas najwidoczniej był mocno rozczarowany decyzją zarządu w sprawie tego wzmocnienia. Portugalski szkoleniowiec oznajmił bowiem na konferencji prasowej, iż złożył rezygnację ze stanowiska trenera.

Cała sytuacja jest absurdalna. Villas-Boas nie zamierza już prowadzić zespołu o czym otwarcie przyznał – Chcę po prostu opuścić Marsylię. Nie proszę już o nic. Nie otrzymałem jeszcze informacji od zarządu w sprawie mojej decyzji. 

 

Komentarze

komentarzy