Kai Havertz imponuje formą. Czy wielki transfer Niemca jest możliwy?

Kai Havertz, Bayer Leverkusen
(Zdjęcie: Maxppp)

Bundesliga nie może narzekać na brak młodych talentów. Rozchwytywany przez europejskie zespoły jest Jadon Sancho. Duże zainteresowanie wzbudza także Kai Havertz. 20-letni Niemiec zanotował imponujący powrót do piłki po przerwie. Czy świetna postawa zawodnika wpłynie na to, iż wielki transfer ofensywnego gracza stanie się faktem?

Swój pierwszy mecz po przerwie Bayer rozgrywał w poniedziałek. Rywalem podopiecznych Petera Bosza byli gracze Werderu Brema. Zespół z Leverkusen nie miał większych kłopotów z pokonaniem rywala, wygrywając wyjazdową potyczkę 4-1.

Bohaterem gości został Kai Havertz. 20-latek zdobył w tym spotkaniu 2 bramki. Biorąc pod uwagę ostatnie dziewięć meczów Havertza, statystyki Niemca robią ogromne wrażenie. Gracz Bayeru zdobył łącznie siedem goli oraz zanotował pięć asyst.

Kolejka chętnych po Havertza

Nie jest tajemnicą, iż Kai Havertz wzbudza ogromne zainteresowanie w Europie. Według informacji „The Athletic” zawodnika w swoim zespole chętnie przywitałaby Chelsea. W ostatnim czasie, 20-latek był także łączony z przeprowadzką do Barcelony.

Nie można również zapominać o Bayernie. Ekipa z Monachium przeważnie sprowadza do swojej drużyny najlepszych graczy z Bundesligi. W przypadku Havertza może być podobnie.

Ogromne żądania Bayeru

Transfer ofensywnego zawodnika klubu z Leverkusen wydaje się w najbliższym czasie mało możliwy. Jak donosił jakiś czas temu „Sport Bild”, Bayer oczekuje 100 milionów euro za Havertza. Przy panującym kryzysie, niewiele ekip jest w stanie spełnić takie żądania.

Z zaistniałej sytuacji może cieszyć się Bayern. Według niemiecki mediów, mistrz Niemiec chętnie zrealizowałby transfer Havertza, ale w 2021 roku. W związku z tym, cała transakcja może zostać po prostu przełożona.