Kalidou Koulibaly zostanie piłkarzem Chelsea!

Chelsea w końcu dopięła transfer pierwszego obrońcy. Według najnowszych doniesień mediów, zawodnikiem „The Blues” zostanie Kalidou Koulibaly. Angielski klub uzgodnił już wszystkie warunki, zarówno z Napoli, jak i samym piłkarzem.

Sytuacja Chelsea w kontekście środkowych obrońców nie wygląda najlepiej. Zespół opuścili już Antonio Rudiger oraz Andreas Christensen. Z kolei do Barcelony chce przenieść się Cesar Azpilicueta. Tym sposobem „The Blues” mogą stracić łącznie trzech obrońców, którzy regularnie występowali w drugiej linii podczas sezonu 2021/2022.

Koulibaly zostanie piłkarzem Chelsea

Po tygodniach ciszy, Chelsea uzgodniła transfer środkowego defensora. Jak informuje Fabrizio Romano, Kalidou Koulibaly zostanie nowym graczem „The Blues”. Wszystkie szczegóły zostały już uzgodnione. Gianluca Di Marzio donosi, że Senegalczyk już dziś wieczorem poleci do Londynu, a jutro ma przejść testy medyczne.

Według dotychczasowych informacji, Koulibaly podpisze kontrakt do 2027 roku i będzie zarabiać 10 milionów euro za sezon. Z kolei Napoli ma zarobić na tym transferze 40 milionów euro.