Kamil Glik będzie miał kłopoty? FIFA wszczęła dochodzenie!

Kamil Glik ma za sobą świetny występ w rywalizacji z Anglią. Defensor Benevento przypominał zawodnika ze swoich najlepszych spotkań i był bardzo ważnym punktem zespołu. Tuż pod koniec pierwszej połowy, Glik wdał się w dyskusje z angielskimi zawodnikami. Jak twierdzą rywale, obrońca „Biało-Czerwonych” dopuścił się gestów i słów na tle rasowym. FIFA wszczęła dochodzenie.

Ogromne zamieszanie miało miejsce tuż po gwizdku sędziego oznaczającym przerwę. Arbiter ukarał Kamila Glika i Harry’ego Maguire’a żółtymi kartonikami. Jaki był powód takich zawirowań? Według Anglików, Kamil Glik dopuścił się bardzo nieodpowiedniego zachowania.

Glik oskarżony przez Anglików

„The Athletic” informuje, iż FIFA wszczęła dochodzenie w sprawie zachowania Kamila Glika. Jest to efekt skargi, jaką złożyła Anglia. Synowie Albionu twierdzą bowiem, że Kamil Glik zaatakował na tle rasowym Kyle’a Walkera. Defensor reprezentacji Polski rzekomo wykonał gest, a także wypowiedział nieodpowiednie słowa.

Sprawą zajmie się FIFA. Polski Związek Piłki Nożnej zareagował na oskarżenia i twierdzi, że Glik w żaden sposób nie uraził rywala na tle rasowym.

Komentarze

komentarzy