Kamil Glik o krok od transferu. Zostanie w Serie A!

Choć ekipa Benevento spadła z Serie A, to Kamil Glik najprawdopodobniej nie będzie miał okazji rywalizować na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Według ostatnich doniesień mediów, 33-latek jest już o krok od nowego klubu. Rozmowy w sprawie transferu prowadzi Udinese. Już wkrótce oba kluby powinny osiągnąć porozumienie.

Po czterech latach pobytu w Ligue 1, Kamil Glik wrócił do Serie A, podpisując trzyletni kontrakt z Benevento. W trakcie sezonu 2020/2021, beniaminkowi rozgrywek nie udało się utrzymać w lidze i tym samym zespół ze Stadio Ciro Vigorito będzie musiał ponownie walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Glik trafi do Udinese?

Tuż po spadku Benevento do Serie B pojawiły się pierwsze spekulacje na temat przyszłości Kamila Glika. Istniało małe prawdopodobieństwo, by środkowy defensor pozostał w klubie. Po pierwsze, Glik z pewnością chciałby nadal rywalizować w Serie A. Po drugie, Benevento niechętnie spoglądało na opłacanie pensji Polaka w Serie B.

Wszystko wskazuje na to, że problem zostanie rozwiązany. Jak informuje bowiem Gianluca Di Marzio, Kamil Glik jest już o krok od transferu do Udinese. Niewykluczone, że obie ekipy osiągną porozumienie jeszcze dziś (tj. czwartek).