Kamil Glik zostanie w Serie A? Możliwy sensacyjny powrót!

Piłkarze Benevento w trakcie sezonu 2020/2021 zajęli osiemnaste miejsce w tabeli. Tym samym zespół ze Stadio Ciro Vigorito w przyszłej kampanii będzie rywalizować na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Teoretycznie ten los czeka Kamila Glika. Niewykluczone, że doświadczony obrońca ostatecznie zostanie w Serie A. Według ostatnich doniesień mediów, zainteresowanie Polakiem wykazuje Torino. Tym samym Kamil Glik zanotowałby wielki powrót.

33-latek reprezentował barwy turyńskiej drużyny w latach 2011-2016, rozgrywając dla Torino 171 spotkań, w których strzelił 13 goli oraz zanotował 5 asyst. W pewnym momencie Kamil Glik dostał nawet opaskę kapitana i pełnił tę funkcję przez niecałe trzy lata.

Glik wróci do Torino?!

Gdy pojawił się temat powrót Kamila Glika do Serie A, media spekulowały o możliwej, ponownej grze Polaka w Turynie. Ostatecznie Glik trafił do Benevento, gdzie rozegrał sezon, w którym zaliczył 36 występów w lidze. Beniaminkowi włoskiej ekstraklasy nie udało się jednak wywalczyć utrzymania. Tym sposobem Benevento będzie grać w Serie B.

Być może w najwyższej klasie rozgrywkowej zostanie Kamil Glik. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, pojawił się temat powrotu Glika do Torino. Na ten moment nic nie jest jednak ustalone. Można także przypuszczać, iż Glik skupia się na Euro 2020 i po tej wielkiej imprezie zapadnie konkretna decyzja.