Kamil Grabara porównuje się do Alissona – „Nie widzę jakiejś wielkiej różnicy”

Grabara powinien pozostać w Liverpoolu?
Jak na razie Kamil Grabara zasłynął w polskich mediach przede wszystkim z dość kontrowersyjnych wypowiedzi i wpisów. Choć bramkarz z roku na rok poprawia swoją pozycję w Liverpoolu, to większość osób i tak kojarzy samą osobowość, a nie umiejętności bramkarza. Po ostatnim wywiadzie, taka opinia z pewnością się nie zmieni. 

Wychowanek Wawelu Wirek przeniósł się do miasta Beatlesów na początku 2016 roku z Ruchu Chorzów. Grabara przez pierwszy okres występował w drużynie U-18. Kolejny krok do przodu młody bramkarz wykonał przed sezonem 2017/2018. Kamil został włączony do drużyny U-23.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Od ponad dwóch lat Kamil Grabara występuje w rozgrywkach Premier League 2. Polski goalkeeper broni dostępu do bramki „The Reds” z różnym skutkiem. Wydaje się jednak, że pozycja Grabary w klubie z sezonu na sezon jest coraz lepsza. W trakcie przedsezonowych przygotowań Kamil wyruszył wraz z pierwszą drużyną do Stanów Zjednoczonych. Liverpool uczestniczył bowiem w rozgrywkach ICC. Polak otrzymał szansę od Juergena Kloppa w spotkaniu z Manchesterem United, przebywając na boisku przez 45 minut.

Jednakże to nie gra bramkarza jest najczęściej komentowana w mediach. Kamil Grabara zasłynął bowiem z regularnych wpisów na Twitterze, w których najczęściej nie stronił od kontrowersyjnych wypowiedzi. Wiele osób zarzuca bramkarzowi przesadną pewność siebie. Ostatnia wypowiedź zawodnika „The Reds” z pewnością nie wpłynie na zmianę ich zdania.

Kamil Grabara w rozmowie dla sportdziennik.pl wypowiedział się na temat różnic pomiędzy nim, a pierwszym bramkarzem Liverpoolu – Alissonem: Jak powiem to, co chcę powiedzieć, to mi zaraz wytkną, że pomyliłem podłogę z sufitem, ale powiem: ja naprawdę nie widzę jakiejś wielkiej różnicy. Na tym poziomie o grze często decydują detale, a jednym z ważniejszych jest doświadczenie. 

Jak ocenicie wypowiedź Grabary? Kamil słusznie zna swoją wartość i nie boi się rywalizacji, czy jednak przez słowa bramkarza przemawia przesadna pewność siebie?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy