Kamil Grabara rozpocznie regularną grę? Polski bramkarz może trafić do duńskiego zespołu!

Grabara powinien pozostać w Liverpoolu?

Po tym jak Kamil Grabara rozegrał 45 minut w barwach „The Reds” podczas przedsezonowego starcia z Manchesterem United, spekulowano na temat przyszłości bramkarza. Większość kibiców oczekiwała, że Polak uda się do innego klubu w ramach wypożyczenia, by złapać pewną liczbę występów. Grabara został jednak w Liverpoolu, rozgrywając mecze w Premier League 2. Niewkluczone, że w trakcie obecnego okna, goalkeeper zmieni klub. 

Kamil Grabara w sezonie 2018/2019 może liczyć przede wszystkim na grę w zespole U-23. Polak rozegrał sześć spotkań właśnie w tej drużynie, która rywalizuje w rozgrywkach Premier League 2. W jednym spotkaniu bramkarz zachował czyste konto, tracąc łącznie dziewięć bramek. Znacznie bardziej atrakcyjna wydaje się gra w pierwszym zespole danej drużyny, dlatego niewykluczone, że Grabara w zimowym oknie zmieni klub.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Według angielskich mediów, polskim piłkarzem zainteresowany był Steven Gerrard. Legenda „The Reds” współpracowała już jakiś czas temu z Grabarą, dlatego chęć sprowadzenia bramkarza przez Anglika nie jest niczym zaskakującym. Taki ruch wydawał się o tyle rozsądny, iż obecnie pierwszym bramkarzem zespołu jest 36-letni Allan McGregor. Trudno zatem prognozować, by Grabara nie miał żadnych szans na regularną grę w szkockiej Premiership.

Jak informuje jednak na Twitterze Janekx89, Kamil Grabara owszem zostanie wypożyczony, ale zespołem, który zdecyduje się na pozyskanie Polaka nie będzie Rangers F.C. Polak najprawdopodobniej rozegra następną część sezonu w duńskim Aarhus GF.

Pozycja bramkarza w zespole z Danii nie jest konkretnie obsadzona. Na początku sezonu, goalkeeperem numer jeden był 26-letni Akesandar Jovanovic. Serb zdecydował się jednak na transfer do LaLiga tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego. Rolę pierwszego bramkarza przejął po nim Oscar Whalley. Hiszpan bronił dostępu do bramki Aarhus przez 11 spotkań z rzędu. Po czerwonej kartce Hiszpana, sytuacja Whalleya nieco się zmieniła. W dwóch ostatnich meczach, na tej pozycji wystąpił Kasper Kristensen, 19-letni Duńczyk. Wydaje się zatem, że Kamil Grabara po przenosinach do Aarhus powinien zostać pierwszym bramkarzem.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy