Kamil Grabara wypożyczony do Aarhus GF!

Kamil Grabara
Kamil Grabara

Po przeciętnym sezonie spędzonych w Huddersfield, Kamil Grabara wraca do miejsca, gdzie spisywał się najlepiej. 21-latek w trakcie kampanii 2020/2021 będzie reprezentować barwy Aarhus GF. Polski golkiper występował w tej drużynie podczas rozgrywek 2018/2019.

Od 2016 roku Kamil Grabara przebywa w Liverpoolu. Bramkarz U-21 grał w młodzieżowych zespołach „The Reds” przez trzy lata. W połowie sezonu 2018/2019, Polak trafił na półroczne wypożyczenie do duńskiego Aarhus GF. Pół roku spędzone w Superligaen dobrze wpłynęło na karierę Grabary. 21-latek zaliczył kilka ciekawych występów, zwiększając swoją atrakcyjność na rynku.

Wypożyczenie do Huddersfield

Dzięki grze w Aarhus GF, Kamil Grabara wypracował sobie wypożyczenie do Championship. Polak zasilił szeregi Huddersfield na sezon 2019/2020. Pobyt na zapleczu Premier League nie był jednak specjalnie udany. Grabara zagrał w 28 ligowych spotkaniach, w których puścił 45 bramek. Tylko w 5 meczach golkiper zachował czyste konto.

Odbiło się to na pozycji Grabary. Atrakcyjne wypożyczenie na kampanię 2020/2021 nie było praktycznie możliwe, dlatego były gracz Ruchu Chorzów wraca do Danii.

Powrót do Aarhus

W poniedziałek zespół Aarhus GF poinformował za pośrednictwem swoich mediów, iż Kamil Grabara będzie reprezentować barwy duńskiego klubu podczas trwających rozgrywek. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, zespół Superligaen nie rozważał transferu golkipera. Sprowadzenie Kamila była jednak okazją, której duńska drużyna nie mogła przegapić.

Komentarze

komentarzy