Kamil Grosicki ponownie poza kadrą WBA. Decyzja trenera zaskakuje kibiców

Kamil Grosicki razem z WBA miał w drugiej części sezonu 2019/2020 wywalczyć awans do Premier League. Co prawda zespołu polskiego zawodnika ma spore szanse, by zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej, jednakże udział 32-latka w tym sukcesie może być niewielki. Grosicki ponownie nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Kamil Grosicki był wiodącą postacią Hull w trakcie rozgrywanej kampanii. Zespół „Tygrysów” w pewnym momencie zaczął spisywać się fatalnie, dlatego reprezentant Polski wykorzystał moment, by przenieść się do WBA.

Wejścia z ławki

Od początku pobytu w nowej drużynie, Kamil Grosicki mógł liczyć tylko na wejścia z ławki. Do momentu przerwania rozgrywek, Polak zagrał w siedmiu meczach, spędzając jednak na murawie tylko nieco ponad 130 minut.

Wydawało się, że sytuacja Grosickiego w klubie ulegnie poprawie z powodu zmiany przepisów. Po wznowieniu kampanii szkoleniowcy angielskich zespołów mają prawo przeprowadzić pięć zmian w trakcie meczu. Dodatkowo zwiększono ławkę rezerwowych do dziewięciu zawodników.

Wymowna sytuacja

Mimo to, Kamil Grosicki po przerwie nie rozegrał ani minuty. Co więcej, Slaven Bilic dwukrotnie nie wybierał 32-latka nawet do kadry meczowej. Decyzja szkoleniowca w sprawie Grosickiego zastanawia kibiców.

Po przerwie WBA spisuje się w Championship poniżej oczekiwań. Klub zdobył zaledwie jeden punkt w dwóch ligowych potyczkach. Wymowny jest fakt, że zespół nie strzelił w tych spotkaniach ani jednego gola.

Frustracja sympatyków w sprawie wyborów trenera nie jest zatem zaskakująca.

Komentarze

komentarzy