Kamil Grosicki wyróżniony. Polak został nominowany do nagrody piłkarza miesiąca w Championship!

Bardzo dobry okres w swojej karierze przeżywa Kamil Grosicki. Reprezentant Polski jest jednym z ważniejszych zawodników Hull City. Na szczególną uwagę zasługują występy 31-latka w ubiegłym miesiącu. Nic dziwnego, że pomocnik został nominowany do nagrody miesiąca w Championship!

Zespół Hull bardzo przeciętnie rozpoczął sezon. Wystarczy powiedzieć, że w sześciu pierwszych meczach, tylko w jednej rywalizacji „Tygrysom” udało się zdobyć trzy punktu. Wyniki drużyny uległy znacznej poprawie po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej. Spora w tym zasługa Kamila Grosickiego, który błyszczał na boiskach zaplecza Premier League.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

W ubiegłym miesiącu rozegrano trzy kolejki w Championship. Co ciekawe, w każdej z nich do siatki trafiał polski zawodnik. Grosicki zdobywał gole w potyczkach z Wigan, Luton oraz Cardiff. W trzech wspominanych spotkaniach, zespół Hull zdobył łącznie pięć punktów na dziewięć możliwych.

Poważna konkurencja

Nie zaskakuje zatem nominacja Kamila do nagrody zawodnika miesiąca w lidze. Trzeba jednak przyznać, że konkurencja o to wyróżnienie jest bardzo silna.

W gronie nominowanych znaleźli się jeszcze: Chey Dunkley z Wigan, Tom Cairney z Fulham oraz Nahki Wells z QPR. Pierwszy z nich to środkowy obrońca, który we wrześniu dokonał imponującego wyczynu. Dunkley strzelił bowiem trzy gole. Biorąc pod uwagę fakt, iż mówimy o defensorze, jest to niecodzienna sytuacja.

Tom Cairney to obecnie jeden z lepszym pomocników całej ligi. Od początku rozgrywek, Szkot strzelił łącznie pięć goli oraz zanotował trzy asysty. We wrześniu statystyki piłkarza nie były już tak wybitne. Dwa gole w trzech meczach nie powalają. Dodatkowo zespół Fulham, który aspiruje do awansu, zdobył pięć punktów na dziewięć możliwych, czyli podobnie jak drużyna Hull.

Listę zamyka Nahki Wells, napastnik QPR. 29-letni zawodnik zaimponował swoją grą w dwóch wrześniowych kolejkach, zdobywając cztery gole. Trafienia snajpera oczywiście przyczyniły się do zdobycia sześciu punktów.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy