Kamil Piątkowski może trafić do włoskiego giganta!

Transfery młodych polskich zawodników do ekip z Serie A powoli stają się pewnego rodzaju standardem. Na przestrzeni ostatnich lat kilku graczy z PKO BP Ekstraklasy trafiło do włoskiej ligi. Efekty były różne. Niektórzy potrafili przebić się do wyjściowego składu, natomiast inni musieli udać się na wypożyczenie. Kolejnym polskim piłkarzem, który może trafić do Serie A jest Kamil Piątkowski. Według ostatnich doniesień mediów, zawodnikiem Rakowa Częstochowa interesuje się Milan!

Podczas kampanii 2019/2020 Kamil Piątkowski przebojem wszedł do pierwszej drużyny Rakowa Częstochowa. Od października 2019 roku, 20-latek jest podstawowym defensorem zespołu. W obecnej kampanii pozycja młodego obrońcy nie uległa zmianie. Piątkowski zagrał we wszystkich ligowych meczach. Raków radzi sobie bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Legii.

Piątkowski trafi do Milanu?

Nic dziwnego, że Piątkowski wzbudził zainteresowanie europejskich ekip. Jak informuje Krzysztof Stanowski, rozmowy w sprawie sprowadzenia zawodnika prowadzi Milan. Włoski klub może zapłacić za defensora nawet 5 milionów euro.

W kontekście transferu do Mediolanu, najbliższe dni powinny być kluczowe. W przypadku, gdy Milan ostatecznie nie dojdzie do porozumienia, inne zainteresowane ekipy spróbują zakontraktować defensora.

Można jednak przypuszczać, że w momencie ewentualnego transferu, Kamil Piątkowski od razu zostanie wypożyczony do innego zespołu, być może z Serie A lub Serie B. Kilka dni temu mediolański klub zasilił Fikayo Tomori. Pobyt Piątkowskiego w Mediolanie podczas drugiej części sezonu 2020/2021 nie miałby zatem większego sensu.