Przyszłość bez wielkich pieniędzy z futbolu? Kante był na to przygotowany

Kante
N’Golo Kante

N’Golo Kante jest jednym z niewielu piłkarzy, którzy oprócz zawodu piłkarza zajmowali się także nauką. Francuz zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że gdyby nie futbol, chętnie zająłby się czymś innym.  

– Kiedy miałem 18 lat, zdałem maturę, a następnie przez dwa lata studiowałem księgowość. W tym czasie byłem w drugim zespole Boulogne na poziomie piątej lub szóstej ligi. Nie sądziłem, że moja kariera potoczy się w taki sposób – zdradza pomocnik Chelsea.

– Nie grałem profesjonalnie, więc zajmowałem się studiami, ponieważ nie byłem pewien, czy będę mógł zarobić jako piłkarz. Kiedy jednak podpisałem profesjonalny kontrakt, postanowiłem przerwać studia.  

Ostatecznie Francuzowi udało się ukończyć jeden kierunek studiów, a obecnie uznaje to za wielką pomoc w niektórych aspektach swojego życia – nawet w futbolu.

– Mam kwalifikacje w dziedzinie rachunkowości, dzięki czemu mogę zrozumieć coś znacznie łatwiej. Aktualnie jednak wolę się skupiać na futboli aniżeli nauce.

Po przejściu do Anglii Kante dwukrotnie zdobył tytuł Premier League, a w poprzednim sezonie otrzymał także statuetkę dla najlepszego piłkarza sezonu. Dodatkowo 26-latek został w tym roku nominowany do nagrody Złotej Piłki.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy