Karim Benzema dał awans Realowi Madryt w dwumeczu z PSG!

Real Madryt odrobił straty z pierwszego meczu w Paryżu i pokonał wicemistrza Francji u siebie 3:1. Dzięki temu to Królewscy znajdą się w 1/4 finału Ligi Mistrzów!

Pierwsza połowa odbywała się pod dyktando Paris SG. Goście objęli prowadzenie w 39. minucie, kiedy po asyście Neymara do siatki trafił Kylian Mbappe. Przed przerwą anulowano jeszcze jedno trafienie Francuza, który znajdował się na spalonym.

Goście byli na dobrej drodze, by awansować, jednak po przerwie zmarnowali całą swoją przewagę. W 61. minucie piłkę we własnym polu karnym stracił Gigi Donnarumma, a ten błąd wykorzystał duet Vinicius – Benzema. Francuz wpisał się na listę strzelców jeszcze dwukrotnie – najpierw w 76. a później w 78. minucie gry. Tym samym Real wyszedł na dwubramkowe prowadzenie i przechylił szalę zwycięstwa w dwumeczu na swoją stronę!

Real Madryt kolejny raz dokonał czegoś wielkiego, chociaż do przerwy zupełnie nic na to nie wskazywało. Tymczasem zespół z Paryża po raz kolejny swoje plany, by zdobyć Ligę Mistrzów, musi odłożyć o co najmniej rok.

Real Madryt – PSG 3:1
Gole: 0:1 Mbappe; 1:1 Benzema; 2:1 Benzema; 3:1 Benzema