Karim Benzema przedłuży kontrakt z Realem Madryt?!

Po odejściu Cristiano Ronaldo z Realu Madryt najwięcej obowiązków w ofensywie przejął Karim Benzema. Francuz rozgrywa trzeci, bardzo dobry sezon z rzędu. Nic dziwnego, że zarząd „Królewskich” chce przedłużyć kontrakt z 33-latkiem. Obecna umowa obowiązuje do 2022 roku.

Na przestrzeni całej swojej kariery w Madrycie, Karim Benzema miewał lepsze i gorsze momentu. W sezonie 2017/2018, 33-latek strzelił zaledwie 5 goli w 32 ligowych występach. Gdy Ronaldo opuszczał stolicę Hiszpanii na rzecz Turynu, nikt zapewne nie spodziewał się, że Benzema weźmie na swoje barki strzelanie goli.

Nowy kontrakt Benzemy?

Karim zaskoczył jednak wielu kibiców. Od dłuższego czasu nikt z pewnością nie ma żadnych pretensji do postawy napastnika na boisku. W obecnej kampanii Benzema strzelił 19 goli oraz zaliczył 6 asyst w 26 ligowych występach, a także zanotował 5 trafień w 8 meczach Ligi Mistrzów.

Tym samym nie zaskakują doniesienia mediów. Jak twierdzi MARCA, a także potwierdza L’Equipe, Karim Benzema przedłuży kontrakt z Realem Madryt do 2023 roku. Obecna umowa obowiązuje do końca kampanii 2021/2022.

Komentarze

komentarzy