Karim Benzema uznany za winnego w słynnej aferze z sekstaśmą Valbueny!

 

W 2015 roku miała miejsce słynna już afera z udziałem Mathieu Valbueny oraz Karima Benzemy. Valbuena był szantażowany przez grupę osób, która posiadała sekstaśmę z jego udziałem. W gronie szantażujących znajdował się Karim Benzema, który całkiem niedawno usłyszał zarzuty. W środę ogłoszono decyzję. Sędzia przewodniczący skazał Benzemę na rok więzienia w zawieszeniu i 75 tysięcy euro grzywny.

Tą aferą żyła cała Francja. W związku z powiązaniem w szantażu Valbueny, Karim Benzema przez dłuższy czas nie występował w reprezentacji. Finał sprawy jest bliski. W zeszłym miesiącu miała miejsce rozprawa, na której uczestniczyli przedstawiciele napastnika Realu Madryt. Prokurator apelował o wymierzenie kary Benzemie w postaci dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu, a także grzywny w wysokości 90 tysięcy euro.

Karim Benzema skazany

W środę sędzia przewodniczący przeczytał wyrok. Według wymiaru sprawiedliwości, Karim Benzema okłamał śledczych w sprawie kontaktu z Mustafą Zouaouim. Choć gracz „Królewskich” nie miał wiedzy w kontekście wszystkich szczegółów tego szantażu, to brał w nim udział i używał podstępu, by osiągnąć swój cel. Karim Benzema został uznany za winnego i usłyszał karę w postaci roku pozbawienia wolności w zawieszeniu i 75 tysięcy euro grzywny.

Przedstawiciele 33-latka zapowiedzieli odwołanie od tego wyroku.

Komentarze

komentarzy