Karol Linetty o krok od nowego klubu. Polak zostanie w Serie A!

Po ponad czterech latach pobytu w Sampdorii, Karol Linetty najprawdopodobniej opuści zespół z Genui. Według doniesień mediów, 25-latek uzgodnił warunki kontraktu z innym włoskim klubem. Tym zespołem jest Torino.

Karol Linetty miewał różne momenty w Sampdorii. Zdarzały się okresy, w których Polak brylował na boisku. Świetna postawa skutkowała spekulacjami na temat przenosin do czołowych ekip z Serie A.

Zdarzały się także gorsze chwile, które powodowały, iż 25-latek rozpoczynał mecze włoskiej ekstraklasy na ławce rezerwowych. Mimo wszystko, środkowy pomocnik z pewnością będzie dobrze wspominać swój pobyt w ekipie z Genui.

Karol Linetty trafi do Torino

Wszystko ma swój kres. Wygląda na to, że reprezentant Polski kończy swój pobyt w Sampdorii. Jak informuje „La Repubblica”, Torino mocno zabiega o transfer pomocnika. Zespół z Turynu zaoferował zawodnikowi znaczą podwyżkę. Według wspominanego źródła, Linetty może liczyć na zarobki rzędu 2 milionów euro. Sampdoria była w stanie zaoferować około 1,2 miliona euro za rok gry.

Koszt transferu powinien wynieść około 10 milionów euro. Część tej kwoty zapewne będą pokrywać różnego rodzaju bonusy.

Stary znajomy

Na przeprowadzkę Karola do Torino mocno naciska Marco Giampaolo, nowy szkoleniowiec turyńskiego klubu. 53-latek w przeszłości był podopiecznym polskiego pomocnika. Giampaolo pracował bowiem w Sampdorii.